Specialista PR a online komunikace Správy Pražského hradu

2. července 2024

Správa Pražského hradu (SPH), se sídlem Hrad I. nádvoří č. p. 1, Hradčany, 119 08 Praha 1, přijme zaměstnance/zaměstnankyni do pracovního poměru, pracovní zařazení Specialista PR a online komunikace.
Zaměstnanec/zaměstnankyně na nově vytvořené pracovní pozici Specialista PR a online komunikace se bude přímo odpovídat řediteli Správy Pražského hradu a bude úzce spolupracovat s odborem komunikace Kanceláře prezidenta republiky. Mezi jeho/její klíčové úkoly bude vytvoření komunikační strategie Správy Pražského hradu a její postupná implementace.

Popis pracovní pozice

  • komunikace kulturního a vzdělávacího programu Správy Pražského hradu směrem k médiím, influencerům a na sociálních sítích
  • aktivní komunikace dalších témat týkajících se dění na Pražském hradě v oblastech památkové péče, turistického ruchu, vzdělávání atd.
  • budování veřejného obrazu areálu Pražského hradu jako neustále se rozvíjejícího, živého a přátelského místa s širokou nabídkou kulturních a jiných aktivit pro všechny věkové kategorie a výjimečné památky stojící za opakované návštěvy
  • příprava tiskových zpráv vztahující se k aktivitám a činnosti Správy Pražského hradu
  • tvorba obsahu pro jednotlivé komunikační kanály – copywriting, fotografie, video, grafika aj.
  • případné nastavení spolupráce a její koordinace s externími dodavateli služeb v oblasti komunikace v souladu se stanovenou komunikační strategií

Požadujeme

  • praxi na relevantní pozici alespoň 2 roky
  • odvahu k převzetí odpovědnosti
  • samostatnost, inciativu, nadšení pro unikátní příležitost přiblížit Pražský hrad lidem
  • orientaci v aktuálních komunikačních trendech a prokazatelnou znalost aktuálních relevantních komunikačních nástrojů
  • vynikající komunikační schopnosti slovem i písmem
  • chuť se neustále rozvíjet
  • orientaci vtuzemském a světovém kulturním prostředí výhodou
  • vysokoškolské vzdělání
  • znalost anglického jazyka (minimálně úroveň B2), znalost dalších jazyků výhodou

Nabízíme

  • práci v prestižní organizaci s jedinečnou atmosférou v areálu Pražského hradu
  • příležitost nově definovat komunikaci a spoluvytvářet tvář Správy Pražského hradu a oslovit široké spektrum lidí v celé České republice i mimo ni
  • zajímavé pracovní úkoly a přátelský kolektiv
  • 5 týdnů dovolené
  • pracovní poměr na dobu určitou na jeden rok, v budoucnu možnost změny na dobu neurčitou
  • možnost seberealizace, vzdělávání a osobnostního rozvoje
  • široké spektrum benefitů (např. příspěvek na stravování, volnočasové poukázky, 4 dny indispozičního volna, volné vstupy do areálu Pražského hradu na kulturní akce, odborná školení, aj.)
  • možnost ubytování v prostorách Pražského hradu

Nabídky se strukturovaným životopisem a krátkým motivačním dopisem se stručnou vizí či nápady na edukační aktivity pro Pražský hrad, prosím, zasílejte na e-mailovou adresu Odboru řízení lidských zdrojů: zc.darh@areirak do 31.7.2024.

Správa Pražského hradu si vyhrazuje právo zrušit výběrové řízení bez uvedení důvodu.

Zasláním svého životopisu dáváte Správě Pražského hradu, v souladu s Nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679) ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES, dále jen „Nařízení“ nebo „GDPR“), souhlas se zpracováním poskytnutých osobních údajů výhradně pro účely daného výběrového řízení, a to v rozsahu nezbytném pro jeho plynulý průběh.
Váš životopis a veškeré Vaše osobní údaje získané v průběhu tohoto výběrového řízení budou ihned po jeho ukončení skartovány/smazány v případě, že s Vámi nebude uzavřen pracovněprávní vztah.