Vyjádření prezidenta republiky
Vážení spoluobčané, považuji za nutné reagovat na včerejší oznámení vlády o složení delegace na summit NATO v Ankaře. Rozhodnutí vyloučit prezidenta republiky z delegace považuji za bezprecedentní a mimořádně nešťastný krok. Zastupování státu navenek je pravomocí prezidenta podle článku 63 Ústavy České republiky. Je to v podstatě popis jeho práce. Vyloučit prezidenta z výkonu této pravomoci tedy znamená omezit jeho roli, kterou mu dává Ústava, nikoli vládní usnesení. Premiér Andrej Babiš